Халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгашининг йигирма бешинчи сессияси бўлиб ўтди
📈Сессияда пойтахтнинг ижтимоий-иқтисодий ривожи, аҳоли мурожаатлари билан ишлаш, қонунийликни таъминлаш ҳамда шаҳар инфратузилмасига оид муҳим масалалар кўриб чиқилди.
Жумладан, давлат органлари ва ташкилотларида мурожаатлар билан ишлаш ҳолати, жиноятчиликни қисқартириш ва коррупциянинг олдини олиш борасида 2026-йилнинг иккинчи чорагида амалга оширилган ишлар юзасидан ахборотлар тингланди.
📊Шунингдек, Тошкент шаҳрининг экспорт ва инвестиция салоҳиятини ошириш, ҳудудий инвестиция дастурлари ҳамда хорижий инвестициялар иштирокидаги лойиҳалар ижроси, туризм салоҳиятини ривожлантириш масалалари муҳокама қилинди.
📊Бундан ташқари сессия давомида ер ва кадастр муносабатлари, ўзбошимчалик билан эгалланган ер участкалари ва улардаги қурилмаларга бўлган ҳуқуқларни эътироф этиш, ер участкаларини давлат ва жамоат эҳтиёжлари учун олиб қўйиш жараёнларини очиқ муҳокама қилиш масалалари юзасидан ҳисоботлар тингланди ва депутатлар томонидан муҳокама қилинди.
Депутат ташаббуси билан Яккасаройда замонавий болалар майдончалари барпо этилмоқда
Депутат ташаббуси билан Яккасаройда замонавий бола...
🏛Халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгаши депутати Васила Алимова томонидан маҳаллаларда болалар учун хавфсиз ва замонави...
Шаҳар — инсон учун: Тошкентда хавфсиз пиёдалар ўтиш жойлари кўпаймоқда
Шаҳар — инсон учун: Тошкентда хавфсиз пиёдалар ўти...
Жорий йилнинг март ойидан буён Йўл ҳаракатини ташкиллаштириш маркази мутахассислари Тошкентнинг турли туманларида 70 дан...
«Себзор» маҳалласида кенг кўламли ободонлаштириш ишлари амалга оширилди
24.07.2026, 10:48
«Себзор» маҳалласида кенг кўламли ободонлаштириш и...
🚿Маҳаллада 1 240 метр узунликдаги суғориш тизимлари ўрнатилди, 5 та кўп қаватли уйнинг фасад қисми таъмирланди, 6 000 м...
Тошкент сайёҳлар учун янада жозибадор бўлмоқда
23.07.2026, 10:26
⚡️2026-йилнинг 6 ойида пойтахтда 26 та туризм ва гастрономик кўча фаолият юритиб, уларнинг умумий узунлиги 27,2 километр...

📈At the session, important issues related to the socio-economic development of the capital, work with citizens’ appeals, ensuring legality, and the city’s infrastructure were considered.
In particular, information was heard on the state of work with appeals in state bodies and organizations, as well as on the work carried out in the second quarter of 2026 to reduce crime and prevent corruption.
📊In addition, issues of increasing the export and investment potential of Tashkent city, the implementation of territorial investment programs and projects with the participation of foreign investments, and the development of tourism potential were discussed.
📊Furthermore, during the session, reports were heard and discussed by the deputies on land and cadastral relations, recognition of rights to self-seized land plots and structures on them, and the processes of withdrawing land plots for state and public needs.
24.07.2026, 16:45
Modern children’s playgrounds are being built in Y...
🏛Deputy of the Tashkent City Council of People’s Deputies Vasila Alimova conducted another inspection in Yakkasaray Dis...
24.07.2026, 10:48
Large-scale improvement works were carried out in ...
🚿In the mahalla, irrigation systems with a total length of 1,240 meters were installed, the facades of 5 multi-storey b...