Ayni kunlarda avtomobil va ehtiyot qismlari savdosi sohasida faoliyat yurituvchi 30 nafardan ortiq afg‘onistonlik tadbirkordan iborat delegatsiya Toshkent shahrida bo‘lib turibdi.
Bugungi tashrif dasturning birinchi qismida mehmonlar Iste'molda bolgan transport vositalari va ehtiyot qismlari Sergeli bozori, "Tashkent INDEX" savdo majmuasi hamda "Banner Print" MCHJ korxonasiga tashrif buyurib, uning faoliyati, savdo infratuzilmasi, xizmat ko‘rsatish tizimi hamda avtomobillar va ehtiyot qismlar oldi-sotdisi uchun yaratilgan shart-sharoitlar bilan tanishdi.
Uchrashuvlar davomida delegatsiya a’zolariga poytaxtimizda avtomobil va uning ehtiyot qismlari savdosi sohasini rivojlantirish bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar, tadbirkorlar uchun yaratilgan imkoniyatlar hamda o‘zaro savdo-iqtisodiy hamkorlikni kengaytirish istiqbollari haqida ma’lumot berildi.
Shuningdek, tashrif dasturi davomida qator uchrashuvlar o‘tkazish, ikki davlat tadbirkorlari o‘rtasida yangi hamkorlik aloqalarini yo‘lga qo‘yish hamda o‘zaro manfaatli loyihalarni muhokama qilish rejalashtirilgan.
Afg'onistonlik tadbirkorlar delegatsiyasiga Toshkent shahar hokimligi hamda Savdo-sanoat palatasi vakillari hamrohlik qilmoqda.
Xalq deputatlari Mirzo Ulug‘bek tumani Kengashining o‘ttiz oltinchi sessiyasi bo‘lib o‘tdi
29.07.2026, 10:44
Xalq deputatlari Mirzo Ulug‘bek tumani Kengashinin...
Sessiyada deputatlar, kun tartibidagi:✅ Mirzo Ulug‘bek tumanida 2026-yil yarim yilligida amalga oshirilgan ishlar va 202...

В эти дни в Ташкенте находится делегация, состоящая из более чем 30 афганских предпринимателей, осуществляющих деятельность в сфере торговли автомобилями и запасными частями.
В рамках первой части сегодняшней программы визита гости посетили Сергелийский рынок подержанных транспортных средств и запасных частей, торговый комплекс «Tashkent INDEX», а также предприятие ООО «Banner Print». Делегация ознакомилась с их деятельностью, торговой инфраструктурой, системой обслуживания и условиями, созданными для купли-продажи автомобилей и запасных частей.
В ходе встреч членам делегации была представлена информация о проводимой в столице работе по развитию сферы торговли автомобилями и запасными частями, возможностях, созданных для предпринимателей, а также перспективах расширения взаимного торгово-экономического сотрудничества.
Кроме того, в рамках программы визита запланировано проведение ряда встреч, установление новых деловых связей между предпринимателями двух стран и обсуждение взаимовыгодных проектов.
Делегацию афганских предпринимателей сопровождают представители хокимията города Ташкента и Торгово-промышленной палаты.