Uchtepa tumanidagi Toshkent shahar 3-son bolalar klinik shifoxonasida Toshkent shahar hokimining uchtepaliklar bilan “Axborot, hisobot, muloqot” shaklidagi uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda sog‘liqni saqlash tizimidagi mavjud muammolar, onalik va bolalikni muhofaza qilish, tibbiy muassasalarni zamonaviy uskunalar bilan ta’minlash masalalari muhokama qilindi. Ta’kidlanishicha, so‘nggi besh yil davomida ushbu yo‘nalishdagi qator muammolar sezilarli darajada kamaygan. Shuningdek, tibbiyot muassasalari uchun 56 turdagi 81 ta zamonaviy uskuna xarid qilingani ma’lum qilindi.
🧠 Yig‘ilishda xorijiy tajriba asosida yangi tipdagi poliklinikalar qurilishi, bolalar sil kasalliklari shifoxonasini ta’mirlash, shuningdek, ayrim tibbiyot muassasalarini rekonstruksiya qilish bo‘yicha rejalar taqdim etildi.
🧑💻Shuningdek, Uchtepa tumanidagi 1-son sport maktabini kengaytirish loyihasi ham namoyish etildi. Loyiha amalga oshirilgach, sport turlari soni 13 tadan 32 taga yetadi, sport bilan shug‘ullanuvchi yoshlar qamrovi esa 570 nafardan 3800 nafargacha oshirilishi kutilmoqda. Majmuada kiber sport uchun ham alohida maydon tashkil etilishi rejalashtirilgan.
💬Tadbir davomida aholi murojaatlari tinglanib, ehtiyojmand fuqarolarga nogironlik aravachalari topshirildi. Shuningdek, Prezident tashabbusi bilan Qurbon hayiti munosabati bilan “Vaqf” xayriya jamoat fondi tomonidan operatsiyaga muhtoj bemorlarga maxsus vaucherlar berildi.
➡️Uchrashuv navbatdagi manzillarda davom etadi. Unda ko‘tarilayotgan masalalar va taqdim etilayotgan loyihalar aholi salomatligini mustahkamlash, yoshlar uchun keng imkoniyatlar yaratish hamda poytaxt infratuzilmasini yanada rivojlantirishga xizmat qilishi bilan ahamiyatlidir.

Meeting in the Format “Information, Reporting, Dialogue” Held Between Tashkent Mayor and Residents of Uchtepa District at Tashkent City Children’s Clinical Hospital No. 3
The meeting discussed existing problems in the healthcare system, protection of motherhood and childhood, and the provision of medical institutions with modern equipment. It was noted that over the past five years, a number of problems in this area have significantly decreased. It was also reported that 81 units of modern equipment of 56 different types were purchased for medical institutions.
🧠 During the meeting, plans were presented for the construction of new-type polyclinics based on foreign experience, the renovation of the children’s tuberculosis hospital, and the reconstruction of certain medical institutions.
🧑‍💻 Additionally, a project to expand Sports School No. 1 in Uchtepa district was demonstrated. Once implemented, the number of sports disciplines will increase from 13 to 32, and the coverage of young people engaged in sports is expected to grow from 570 to 3,800 people. The construction of a separate area for cyber sports is also planned.
💬 During the event, residents’ appeals were heard, and wheelchairs were handed over to citizens in need. Furthermore, on the initiative of the President, in connection with Eid al-Adha, special vouchers were provided by the “Vaqf” charity public foundation to patients in need of surgery.
➡️ The meetings will continue at the next locations. The issues raised and the projects presented are significant as they contribute to strengthening public health, creating broad opportunities for young people, and further developing the capital’s infrastructure.