⛽️ Пойтахтимизда куз-қиш мавсумини беталафот ўтказиш, аҳолига хизмат кўрсатиш тизимининг мавсумга тайёргарлигини таъминлаш масалаларига бағишланган учрашув бўлиб ўтди.
🇺🇿😆 Унда Тошкент шаҳар ҳокими ўринбосари Обиджон Мўминов, Тошкент шаҳар Фавқулодда вазиятлар бошқармаси бошлиғи Мухтор Муҳиддинов ҳамда соҳага масъул мутахассислар иштирок этди.
😏🧐😮👏 Учрашувда коммунал соҳадаги хизматлар ва бошқарув сервис компанияларининг куз-қиш мавсумига тайёргарлиги муҳокама қилинди.
🧯Шунингдек, хонадонларда юзага келиши мумкин бўлган ёнғинлар, ис газидан заҳарланиш ва бошқа кўнгилсиз ҳолатларнинг олдини олиш бўйича аниқ вазифалар белгиланди.
✔️Маҳаллаларда сув таъминотини барқарорлаштириш, ёнғин ўчириш гидрантларининг созлигини таъминлаш каби масалаларга ҳам алоҳида эътибор қаратildi.

⛽️ A meeting dedicated to issues of safely conducting the autumn-winter season and ensuring the readiness of the public service system for the season was held in our capital.
🇺🇿😆 It was attended by Deputy Mayor of Tashkent City Obidjon Muminov, Head of the Tashkent City Emergency Situations Department Mukhtor Muhiddinov, and specialists responsible for the sector.
😏🧐😮👏 At the meeting, the readiness of utility services and management service companies for the autumn-winter season was discussed.
🧯In addition, specific tasks were defined to prevent possible fires in households, carbon monoxide poisoning, and other unpleasant situations.
✔️Special attention was also paid to issues such as stabilizing the water supply in mahallas and ensuring the serviceability of fire hydrants.