2026-йил 31-июль куни Тошкент шаҳар Халқ қабулхонаси биносида Тошкент шаҳар ҳокимининг уй-жой коммунал хўжалиги масалалари бўйича ўринбосари томонидан шахсий қабул ўтказилди.
📍Қабул давомида Бектемир, Чилонзор, Учтепа ва Юнусобод туманларида истиқомат қилувчи фуқароларнинг бошқарув сервис компаниялари фаолияти, ичимлик ва оқова сув таъминоти, табиий газдан фойдаланиш ҳамда ҳудудларни ободонлаштириш масалаларига оид мурожаат, таклиф ва эътирозлари тингланди.
➡️Қўшимча ўрганиш талаб этиладиган масалалар бўйича ҳудудий бошқармалар мутахассислари билан биргаликда мурожаат манзилларига чиқиб, ҳолатни жойида ўрганиш ва тегишли чораларни кўриш белгиланди.
31.07.2026, 12:13
Давлат кадастрлари палатаси Тошкент шаҳар бошқарма...
🏛 Унда масъуллар Халқчил Қонун доирасида олиб борилаётган хатлов жараёни ва унинг натижалари, шунингдек, 2026-йил 15-ию...
31.07.2026, 09:58
Аҳоли учун янада қулай ва хавфсиз шаҳар муҳитини я...
🚰Шу мақсадда Миробод тумани Навбаҳор кўчасида кучли ёғингарчилик вақтида сув тўпланишининг олдини олиш учун диаметри 52...

Citizens’ appeals are studied on site
On July 31, 2026, a personal reception was held by the Deputy Mayor of Tashkent City for Housing and Communal Services issues in the building of the Tashkent City People’s Reception Office.
📍During the reception, appeals, proposals, and complaints of citizens residing in Bektemir, Chilanzar, Uchtepa, and Yunusabad districts regarding the activities of management service companies, drinking and wastewater supply, natural gas use, and landscaping of territories were heard.
➡️For issues requiring additional study, it was decided to visit the addresses of the appeals together with specialists of the territorial departments, examine the situation on site, and take appropriate measures.