Халқ депутатлари Мирзо Улуғбек туман Кенгашининг ўттиз олтинчи сессияси бўлиб ўтди
✅ Мирзо Улуғбек туманида 2026-йил ярим йиллигида амалга оширилган ишлар ва 2026-йил якунига қадар устувор вазифалар чора-тадбирлари тўғрисида.
✅ Мирзо Улуғбек тумани маҳаллий бюджетининг 2026-йил 2-чорақ даромадлар режасини орттириб бажарилган қисми маблағларини харажатларга йўналтириш тўғрисида.
✅ Тошкент шаҳар Мирзо Улуғбек тумани маҳаллий бюджетининг 2026-йил 2-чорақ якуни ижроси тўғрисида.
✅ 2026-йилда Мирзо Улуғбек туманини комплекс ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш дастури тўғрисида.
✅ Мирзо Улуғбек тумани 2026-йил 2-чорақда Маҳаллий бюджет даромадлари бажарилиши ҳолати, қўшимча резервларни аниқлаш бўйича қилинган ишлар, солиқлар ва бошқа мажбурий тўловлар кесимида бюджетга ҳисобланган ва амалда тўланганлиги ҳамда солиқ қарздорлиги тўғрисида.
✅ Ўзбекистон Республикасининг 15.06.2026 йилдаги «Ўзбекистон Республикасининг айрим қонун ҳужжатларига қўшимча ва ўзгартиришлар киритиш тўғрисида»ги ЎРҚ-1153-сон Қонунининг ижросини таъминлаш тўғрисида.
✅ Мирзо Улуғбек туманида 2026-йилнинг 2-чораги давомида аҳоли даромадини ошириш, барқарор иш ўринларини яратиш ҳамда камбағалликни қисқартириш бўйича амалга оширилаётган ишлар тўғрисида ва бошқа масалаларни кўриб чиқишди.

The thirty-sixth session of the Council of People’s Deputies of Mirzo Ulugbek District was held
✅ On the work carried out in Mirzo Ulugbek District in the first half of 2026 and measures for priority tasks until the end of 2026.
✅ On directing the funds of the part of the local budget revenue plan of Mirzo Ulugbek District for the 2nd quarter of 2026 that was fulfilled in excess to expenditures.
✅ On the execution of the local budget of Mirzo Ulugbek District of Tashkent city based on the results of the 2nd quarter of 2026.
✅ On the program for the comprehensive socio-economic development of Mirzo Ulugbek District for 2026.
✅ On the state of execution of local budget revenues of Mirzo Ulugbek District in the 2nd quarter of 2026, work on identifying additional reserves, taxes and other mandatory payments calculated and actually paid in breakdown, as well as tax arrears.
✅ On ensuring the implementation of the Law of the Republic of Uzbekistan dated 15.06.2026 No. ORQ-
1153 “On introducing additions and amendments to certain legislative acts of the Republic of Uzbekistan”.
✅ On the work being carried out in Mirzo Ulugbek District during the 2nd quarter of 2026 to increase population incomes, create stable jobs and reduce poverty, as well as other issues.