Тошкент шаҳар ҳокимлигида кўп квартирли уйларни бошқариш соҳасида Япония компаниялари билан ҳамкорлик истиқболлари муҳокама қилинди
Тошкент шаҳар ҳокимлигида Япониянинг қатор компаниялари вакиллари билан учрашув бўлиб ўтди. Унда Тошкент шаҳар ҳокимининг уй-жой коммунал хўжалиги масалалари бўйича ўринбосари Обиджон Мўминов ҳамда тегишли ташкилотлар раҳбарлари иштирок этди.
⛽️Учрашув давомида кўп квартирли уйларни бошқариш тизимини янада ривожлантириш, уй-жой коммунал хизматлари сифатини ошириш, турар жой фондидан самарали фойдаланиш, биноларнинг энергия самарадорлигини кучайтириш ҳамда аҳоли учун янада қулай ва хавфсиз яшаш муҳитини яратиш масалалари юзасидан фикр алмашилди.
🤩Шунингдек, бошқарув жараёнларини рақамлаштириш, бошқарув ташкилотлари фаолиятини такомиллаштириш, энергия тежовчи технологияларни жорий этиш ҳамда кўп квартирли уй-жой фондини бошқариш бўйича халқаро тажрибани ўрганиш масалаларига алоҳида эътибор қаратилди.
📈Япония томони ушбу йўналишда қўлланилаётган замонавий ёндашувлар ҳақида маълумот бериб, тажриба алмашиш ва профессионал ҳамкорликни ривожлантиришга тайёрлигини билдирди.
🔺Учрашув якунида томонлар ўзаро манфаатли йўналишларда мулоқотни давом эттириш, қўшма ташаббусларни амалга ошириш имкониятларини ўрганиш ҳамда ҳамкорликни изчил ривожлантириш юзасидан келишиб олдилар.
Тошкент ҳокимиятида Ascend Solution билан рақамлаштириш соҳасидаги ҳамкорлик муҳокама қилинди
Тошкент ҳокимиятида Ascend Solution билан рақамлаш...
Афғонистонлик тадбиркорлар Тошкентда автомобиль ва эҳтиёт қисмлари савдоси имкониятлари билан танишмоқда

Prospects for cooperation with Japanese companies in the field of multi-apartment building management were discussed at the Tashkent City Administration
A meeting was held at the Tashkent City Administration with representatives of a number of Japanese companies. It was attended by Obidjon Muminov, Deputy Mayor of Tashkent City for Housing and Communal Services, as well as heads of relevant organizations.
⛽️During the meeting, views were exchanged on further developing the multi-apartment building management system, improving the quality of housing and communal services, efficient use of the housing stock, enhancing the energy efficiency of buildings, and creating a more comfortable and safe living environment for the population.
🤩Special attention was also paid to the digitalization of management processes, improving the activities of management organizations, introducing energy-saving technologies, and studying international experience in the management of the multi-apartment housing stock.
📈The Japanese side provided information on modern approaches applied in this area and expressed readiness to exchange experience and develop professional cooperation.
🔺At the end of the meeting, the parties agreed to continue dialogue in mutually beneficial areas, explore opportunities for implementing joint initiatives, and consistently develop cooperation.