🖼 Toshkent dunyoning eng tez o‘zgarayotgan shaharlari qatorida
📈Boston Consulting Group tomonidan e’lon qilingan tadqiqotda Toshkent dunyoning eng tez o‘zgarayotgan shaharlari qatorida qayd etildi.
📈Tadqiqotda shaharlar “o‘zgarish sur’ati”, iqtisodiy imkoniyatlar, yashash qulayligi, ijtimoiy kapital hamda davlat organlari bilan muloqot kabi yo‘nalishlar bo‘yicha baholangan.
📈 BCG ma’lumotlariga ko‘ra, “o‘zgarish sur’ati” ko‘rsatkichi bo‘yicha Toshkent Shenchjen va Ar-Riyoddan keyingi yuqori o‘rinni egallagan.
➡️Tadqiqotda Toshkent natijalari iqtisodiy imkoniyatlar hamda davlat xizmatlari bilan o‘zaro aloqalar yo‘nalishidagi ijobiy o‘zgarishlar bilan izohlangan.
🇺🇿Ushbu natija poytaxtda shahar muhiti, infratuzilma, xizmatlar sifati va aholiga qulaylik yaratish borasida amalga oshirilayotgan ishlar xalqaro ekspertlar e’tiborida ekanini ko‘rsatadi.
Toshkent navigatsiya tizimlarida svetofor taymerlari aks ettirilmoqda
17.06.2026, 10:32
Toshkent navigatsiya tizimlarida svetofor taymerla...
Poytaxt hokimiyati huzuridagi Yo‘l harakatini tashkil etish markazi transport infratuzilmasini raqamlashtirish hamda sha...

Tashkent is Among the World’s Fastest-Changing Cities
📈 According to a study published by Boston Consulting Group, Tashkent has been ranked among the world’s fastest-changing cities.
📈 The study evaluated cities based on indicators such as “rate of change”, economic opportunities, quality of life, social capital, and interaction with government bodies.
📈 According to BCG data, in terms of the “rate of change” indicator, Tashkent took a high position after Shenzhen and Riyadh.
➡️ The study explained Tashkent’s results by positive changes in the areas of economic opportunities and interaction with government services.
This result shows that the work being carried out in the capital to improve the urban environment, infrastructure, quality of services, and convenience for the population is attracting the attention of international experts.
Traffic Light Timers Are Now Displayed in Tashkent Navigation Systems
17.06.2026, 10:32
Traffic Light Timers Are Now Displayed in Tashkent...
The Traffic Management Center under the Tashkent City Hokimiyat continues to implement solutions aimed at digitalizing t...
Investment Project Worth $200 Million Discussed
16.06.2026, 10:12
➡️ Within the framework of the Tashkent International Investment Forum, the Hokim of Bektemir district N. Abdurakhmanov ...