Hyatt Regency Tashkent mehmonxonasi
2012 yilda Toshkent hokimligi va Hyatt International o‘rtasida Hyatt Regency brendi ostida mehmonxona qurish va boshqarish bo‘yicha shartnoma imzolangan; 2016 yilda qurilish yakunlangan.
Shahar yana bir “oppoq saroy”ga ega bo‘ldi — o‘sha paytda Hyatt Regency Tashkent nomli yagona besh yulduzli mehmonxona. Sharqiy kolonnada bilan P-shaklidagi bino o‘lchamlari bo‘yicha Forumlar saroyiga teng keladi va Navoiy ko‘chasidagi vakillik binolari ansamblini davom ettiradi. Meʼmorchilik XXI asr boshidagi xususiyatlarni meros qilib olgan: granit sokolli oq devorlar, ko‘k oynalar, kolonnada va markaziy qism ustidagi gumbaz. Interyerda milliy uslub elementlari qo‘llanilgan — naqshlar, laganlar, o‘zbekistonlik rassomlar ijodi.
Mehmonxonada 301 ta xona mavjud, ulardan taxminan 15% premium-klass apartamentlar; restoranlar, barlar, basseyn va umumiy maydoni 1,2 ming kv. metrdan ortiq konferens-zonalar ishlaydi.
Ko‘kaldosh — Toshkentning eng mashhur me'moriy yodgorligi
Ko‘kaldosh madrasasi Chorsu maydonida, tepalikda joylashgan bo‘lib, hatto undan-da balandroq binola...
Oʻzbekiston Badiiy akademiyasi Markaziy koʻrgazma zali
Toshkent markazini bezab turgan eng chiroyli binolardan biri — Oʻzbekiston rassomlari uyushmasi Koʻ...
Obkom, TIV, Senat
Islom Karimov koʻchasi (sobiq Oʻzbekiston koʻchasi) dagi Senat binosi 1970-yillarning boshida Oʻzb...
Orifjonboy masjidi
O‘zgacha chiziqlari bilan hayratlantiradigan bu masjid Tashkent City bog‘i hududida joylashgan. O‘t...

Hyatt Regency Tashkent Hotel
In 2012, the Tashkent administration and Hyatt International signed an agreement for the construction and management of a hotel under the Hyatt Regency brand; construction was completed in 2016.
The city gained another “snow-white palace” — at that time, the only five-star hotel, Hyatt Regency Tashkent. The P-shaped building with an eastern colonnade is comparable in size to the Palace of Forums and continues the ensemble of representative buildings on Navoi Street. The architecture inherits features of the early 21st century: white walls with a granite plinth, blue-tinted glass, a colonnade, and a dome over the central part. National style elements are used in the interior — ornaments, lagans (ceramic plates), and works by Uzbek artists.
The hotel has 301 rooms, of which about 15% are premium-class apartments; restaurants, bars, a swimming pool, and conference zones with a total area of more than 1,200 sq. m. are in operation.
Arifjanbay Mosque
Railway Computing Center
An unusual cylindrical building for Tashkent, constructed in 1988, visually "holds" the intersecti...
Tashkent Chimes
The chimes in the square are one of the capital’s landmarks. The clocks from a destroyed town hall ...
“Shodlik” Hotel, also known as “Youth House”
The “Shodlik” Hotel is only part of what was once a large complex built by the Central Committee o...