Тошкент шаҳар ҳокимининг биринчи ўринбосари Бахтиёр Раҳмонов Ўзбекистон Республикаси Президентининг Тошкент шаҳридаги Халқ қабулхонаси биносида фуқаролар учун шахсий қабул ўтказди.
Қабул давомида олти нафар фуқаронинг мурожаати тингланди. Улар орасида ноқонуний қурилмани белгиланган тартибда расмийлаштириш имкониятини кўриб чиқиш, бузилиш ҳудудига оид масалаларни тартибга солиш, ётоқхонани таъмирлаш ҳамда бошқа ижтимоий-маиший муаммолар бўйича мурожаатлар бўлди.
Ҳар бир мурожаат ортида инсоннинг кундалик ҳаёти ва уни ташвищга солаётган муаммо бор. Шу боис қўшимча ўрганишни талаб қиладиган масалалар юзасидан масъулларга жойига чиқиб, вазиятни фуқаролар иштирокида батафсил ўрганиш ҳамда қонунчилик доирасида тегишли таклифлар киритиш топширилди.

Первый заместитель хокима города Ташкента Бахтиёр Рахмонов провёл личный приём граждан в здании Ташкентского городского отделения Народной приёмной Президента Республики Узбекистан.
В ходе приёма были выслушаны обращения шести жителей. Они касались рассмотрения возможности оформления самовольно возведённого строения в установленном порядке, урегулирования вопросов, связанных с территорией, обозначенной как зона сноса, ремонта общежития и других социально-бытовых проблем.
За каждым обращением стоит человек и конкретная жизненная ситуация. Поэтому ответственным лицам поручено выехать на места, подробно изучить вопросы с участием заявителей и подготовить предложения по их решению в рамках законодательства.